Ruszają pierwsze podcasty naukowe

Fundacja PAN rozpoczęła nagrania pierwszych podcastów w ramach projektu Lubelski Podcast Naukowy. Tematyka początkowych podcastów dotyczy takich zagadnień, jak:

• Prawnik filozof vs. Prawnik rzemieślnik – czym jest prawo? Po co prawnikowi filozofia prawa? Jaki jest cel filozofii prawa? Czy filozofia prawa ma doniosłość praktyczną? (Występuje: dr Dawid Kostecki)
  • Sprawiedliwość naczelną wartością w prawie? – czy w XXI wieku jesteśmy mądrzejsi niż starożytni? Co jest ważniejsze: prawo czy sprawiedliwość? Jaka jest wzajemna relacja tych wartości? Podcast poświęcony pamięci wybitnego lubelskiego teoretyka i filozofa prawa – prof. Romana Tokarczyka (UMCS), który w swoich badaniach m.in. zajmował się sprawiedliwością jako naczelną wartością w prawie (Występuje: dr Dawid Kostecki)
  • Państwo vs Kościół. Byty odrębne czy byty wspólne? – Czy tak było od zawsze? Jakie znamy modele współpracy Państwo – Kościół? Jaka jest rola polskiej Konstytucji w kształtowaniu wzajemnych relacji na linii Państwo – Kościół? Czym jest konkordat? Co charakteryzuje i jaka jest historia pojęcia „sojusz tronu z ołtarzem”? (Występuje: dr Agnieszka Romanko oraz dr Dawid Kostecki)

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej fundacjapan.pl, na której zostaną zamieszczone pierwsze podcasty.