Zakończenie projektu dotyczącego specjalistycznego wsparcia dla administracji publicznej

Zakończyła się realizacja projektu Specjalistyczne wsparcie dla administracji publicznej w 6 miastach z obszaru województwa lubelskiego, realizowanego w partnerstwie z 6 miastami: Białą Podlaską, Krasnymstawem, Kraśnikiem, Łęczną, Puławami i Zamościem. Celem przedsięwzięcia była poprawa jakości świadczenia usług przez pracowników administracji samorządowej w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz obsługi podatkowej.

Zgodnie z założeniami projektu przeszkolono łącznie 204 osoby zatrudnione na stanowiskach związanych z ww. obszarami funkcjonowania administracji. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w kilku specjalistycznych szkoleniach, spośród kilkudziesięciu precyzyjnie wyselekcjonowanych tematów.

Ponadto, Fundacja PAN opracowała aplikację internetową w postaci ankiet on-line, stanowiącą narzędzie zarządzania satysfakcją klienta w obszarze obsługi podatkowej i zarządzania nieruchomościami. Aplikacja została wdrożona we współpracy z fundacją przez 5 miast uczestniczących w projekcie.

Projekt umożliwił również elektronizację procesu obsługi podatkowej oraz ewidencji nieruchomości, poprzez opracowanie i wdrożenie systemu informatycznego w Gminie Miejskiej Biała Podlaska i w Kraśniku oraz elektronizację obsługi podatkowej, poprzez opracowanie i wdrożenie portalu podatkowego w Gminie Łęczna.